Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Rynek nieruchomości w Policach

Data publikacji: 2020-08-15, Data modyfikacji: 2020-08-15
A A AWydrukDrukuj  
 
 Rynek nieruchomości w Policach

Rynek nieruchomości w Policach

Police to niewielkie miasto położone w zachodnio-pomorskiej Polsce. Wyróżnia je zdecydowanie malownicza lokalizacja. Z jednej strony styka się z rzekami Odrą i Gunicą, a z drugiej otacza je Puszcza Wkrzańska. W Policach znajduje się jeden z największych portów morsko-rzecznych. Miejsce, które zachęca do obcowania z przyrodą i aktywności. Jak wygląda rynek nieruchomości w tym mieście?

 

Police to miasto satelickie Szczecina, który znajduje się w niedalekim sąsiedztwie. Oferuje bogatą gamę atrakcji i pomysłów na spędzanie wolnego czasu. W obrębie Polic znajduje się aż 6 wysp: Polickie Łąki, Wielki Karw, Mały Karw, Długi Ostrów, Mnisi Ostrów (Wyspa Mnichów) i Skolwiński Ostrów. W mieście znajdziemy wiele rzek, rzeczek i akwenów, a całość okalają niezwykłe tereny zielone. To zdecydowanie zachęca do opuszczenia Szczecina i osiedlenia się w jego „sypialni", gdzie każde popołudnie i weekendy można relaksować się w malowniczych okolicznościach przyrody.

 

Ile kosztują nowe mieszkania w Policach?

Nowe mieszkania w Policach są nieznacznie tańsze niż w większym i bardziej zaludnionym Szczecinie. Z racji bliskości do miasta, ale jednak bardziej kameralnej atmosfery Police cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów budowlanych. Średnia cena mieszkania to 323 443,83 zł. Kwota za metr kwadratowy ocsyluje w okolicach 6 150 zł. Większość nowych lokali kupują osoby młode, które pracują w Szczecinie lub za zachodnią granicą, a w Policach prowadzą życie rodzinne i odpoczywają. W samych Policach można znaleźć duże zakłady przemysłowe, głównie w branży chemicznej, budowlanej i handlowej w ramach utworzonego Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zatrudnienie możliwe jest także w jednym z dwóch portów: morskim Police i rzecznym na rzece Odrze. Przez miasto przebiega tor wodny Świnoujście-Szczecin.

 

Jakie powierzchnie cieszą się największą popularnością?

W Policach aktualnie dostępne są 24 mieszkania w 1 inwestycji. Średnia wielkość nowych nieruchomości to 52,84 m2. Największym zainteresowaniem cieszą się lokale dwupokojowe, które gwarantują komfort i wygodę mieszkania zarówno singlom, parom, jak i rodzinom z małym dzieckiem. W Policach pomimo bardzo atrakcyjnej okolicy raczej trudno o turystów, dlatego najem krótkoterminowy niekoniecznie się tutaj sprawdzi. Podobnie jeśli chodzi o wynajem studencki.

 

Jak żyje się w Policach?

W Policach znajdziemy wszystko, co potrzebne do komfortowe życia. W mieście funkcjonuje szereg ośrodków usługowych, kulturalnych i rozrywkowych. Dla zainteresowanych dostępnych jest kilka bardzo efektownych zabytków architektonicznych. Jednak największe wrażenie robią tereny zielone. W Policach mamy dwa parki miejskie i skwer, a przede wszystkim do użytkowania jest Puszcza Wkrzańska. Na całym terenie znajdziemy szlaki piesze i rowerowe, ścieżki dydaktyczne. Na etapie projektu jest także szlak wodny Berlin-Szczecin-Bałtyk. Takie okoliczności przyrody zachęcają do odpoczynku, aktywności fizycznej i spędzania czasu z rodziną na łonie natury. W mieście odbywają się cykliczne imprezy kulturalne, a chętni mogą zwiedzać dawną fabrykę benzyny syntetycznej. Teren jest siedliskiem wielu gatunków nietoperzy.

 

Materiał opracowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl.

 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    policki

    Powiat policki - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w północno-zachodniej części naszego kraju, w województwie zachodniopomorskim, a stolicą i siedzibą jego władz są Police. Ciekawostkę stanowi fakt, iż jest to powiat o najmniejszym obszarze w skali województwa. Gminy, jakie wchodzą w skład powiatu to: Nowe Warpno, Police, Dobra (Szczecińska), Kołbaskowo.

    Gospodarka powiatu mocno opiera się na przemyśle chemicznym.

    Na miejsce dotrzemy autostradą A6, drogami krajowymi nr 10 i 13, drogami wojewódzkimi 114 i 115.

    Gdy już znajdziemy się na polickiej ziemi warto zobaczyć liczne zabytki w Starym Mieście w Policach, Rezerwat przyrody Świdwie, kościół w Trzeszczynie (XVII w.). Popływać też jest gdzie. W Nowym Warpnie i Trzebieży znajdziemy kąpieliska, a na lewym dopływie Odry, czyli Gunicy, która przepływa przez powiat, uruchomiono szlak kajakowy.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola